Dubaj

Dubaj uważany jest za stolicę biznesową Emiratów. To drugi pod względem wielkości i najbardziej znany Emirat. Dubaj to wyjątkowy przykład miasta, które w błyskawicznym tempie przekształciło się z handlowej osady poławiaczy pereł w wielką, prężnie rozwijającą się metropolię.

Odkrycie ropy naftowej oraz mądre przywództwo lokalnych władców zapewniło Emiratowi dynamiczny rozwój. Dzięki bezcłowej polityce handlowej Dubaj stał się atrakcyjnym partnerem dla wielu międzynarodowych korporacji i światową metropolią obfitującą w najbardziej kosztowne, odważne i futurystyczne projekty architektoniczne takie jak sztuczne wyspy (Palm Jumeirah, The World).

Atrakcje  Dubaju mają być NAJ: najwyższe, największe, najdroższe, najlepsze.

Burj Khalifa to najwyższy budynek na świecie (828m). Na 122 piętrze mieści się tam restauracja AT MOSPHERE, która jest najwyżej zlokalizowaną restauracją na świecie. Natomiast na 148 piętrze znajduje się najwyżej położony taras widokowy, z którego możemy podziwiać panoramę miasta. Burj Khalifa sąsiaduje z największym na świecie centrum handlowym jakim jest Dubai Mall, otoczony sztucznymi jeziorami, na których odbywa się codziennie pokaz najwyższych fontann na świecie (wyrzucają wodę na wysokość 150 metrów).  To wszystko może przyprawić o zawrót głowy!

Władcą Dubaju jest Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum.